09:00 - 17:00

Nasze godziny otwarcia pon.-pt.

58 340 27 00

Zadzwoń do nas

Search
michal-widawski

Michał Widawski – radca prawny

W roku 2009 ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. W ramach studiów był stypendystą programu Socrates/Erasmus na wydziale prawa Universidad de Valencia. Ukończył Szkołę Prawa Hiszpańskiego tego uniwersytetu  a także Szkołę Prawa Amerykańskiego organizowaną przez Chicago – Kent College of Law. Uczestniczył w licznych szkoleniach z zakresu ekonomii i prawa, w tym m.in. szkolenia współfinansowanego ze środków Komisji Europejskiej (w ramach programu Justice 2014-2020) i Krajowej Izby Radców Prawnych pt. Litigating European Union Law w Akademii Prawa Europejskiego (ERA) w Trewirze.

Aplikacje radcowską odbył w latach 2010 – 2012, a następnie egzamin radcowski złożył z wynikiem pozytywnym w roku 2013 i został wpisany na listę radców prawnych Okręgowej Izby Radców Prawnych w Gdańsku. W 2016 roku został członkiem stałej komisji ds. współpracy z zagranicą Rady OIRP w Gdańsku, którą reprezentuje na spotkaniach i konferencjach międzynarodowych. Prowadził m.in. wykład dla adwokatów mołdawskich w ramach programu Rady Europy i OIRP w Gdańsku, a także wykład dotyczący praw konsumentów w zakresie opłat roamingowych na konferencji międzynarodowej Stowarzyszenia Europejskich Izb Prawniczych tzw. Twinning Meeting organizowanej przez Colegio de Abogados del Señorío de Vizcaya w Bilbao.   Od roku 2017 jest Partnerem w Kancelarii.

Michał Widawski specjalizuje się w prawie cywilnym, prawie umów, prawie handlowym i prawie gospodarczym. Doradza klientom we wszystkich obszarach prowadzonej przez nich działalności gospodarczej m.in. reprezentując ich przed sądami i organami administracji, negocjując warunki umów handlowych, umów inwestycyjnych, czy też doradzając im przy zakładaniu, przekształcaniu i łączeniu spółek prawa handlowego.  Na co dzień świadczy usługi na rzecz dużego przedsiębiorcy z branży produkcji materiałów budowlanych.

Posługuje się biegle językiem angielskim oraz językiem hiszpańskim.

Kontakt:

  • kom. + 48 608 470 200
  • e-mail: michal.widawski@ kancelaria-intesa.pl

Skontaktuj się z nami

    Twoje imię (wymagane)

    Twój email (wymagane)

    Temat

    Twoja wiadomość