09:00 - 17:00

Nasze godziny otwarcia pon.-pt.

58 340 27 00

Zadzwoń do nas

Szukaj
person

Tomasz Babiński – radca prawny

Tomasz Babiński specjalizuje się przede wszystkim w zagadnieniach związanych z prawem podatkowym – w szczególności z zakresu podatku od towarów i usług (VAT) oraz podatku dochodowego od osób prawnych, w tym również problematyką cen transferowych i zagadnieniach związanych z unikaniem podwójnego opodatkowania w obrocie transgranicznym.

Tomasz jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu na kierunku: prawo, które ukończył w 2014 roku z oceną bardzo dobrą, broniąc pracy magisterskiej badającej podatkowoprawne aspekty funkcjonowania spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Dążąc do poszerzenia wiedzy w tym zakresie Tomasz studiował także na kierunku finanse i rachunkowość Uniwersytetu Gdańskiego, dzięki czemu w praktyce zawodowej łączy zagadnienia prawne z ekonomicznymi i finansowymi oraz przedstawia możliwe skutki podatkowe planowanych przez przedsiębiorców działań, nierzadko zabezpieczając je także interpretacjami indywidualnymi.

Tomasz zdobywał doświadczenie zawodowe nie tylko w renomowanych trójmiejskich kancelariach radców prawnych czy organach administracji publicznej i podatkowej, lecz także w dziale podatkowo-prawnym jednej z międzynarodowych firm doradczych należących do tzw. „wielkiej czwórki”. Ukończył także anglojęzyczny Kurs Prawa Porównawczego (Comparative Law Course) Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.

Zainteresowania zawodowe Tomasza obejmują także szeroko rozumianą branżę nowych technologii oraz działalność tzw. startupów, zagadnienia z zakresu ochrony własności intelektualnej oraz prawa ochrony konkurencji i konsumentów i ochrony danych osobowych. Tomasz uczestniczył także przy doradztwie z zakresu prawa zamówień publicznych (po stronie zamawiających i wykonawców), prawa administracyjnego – zwłaszcza w zakresie usług komunalnych i gospodarce odpadami. Tomasz Babiński jest także członkiem zespołu obsługującego transakcje fuzji lub przejęć oraz współpracował przy zakończonych pozytywnymi decyzjami Prezesa UOKiK zgłoszeniach zamiaru koncentracji.

Tomasz posługuje się także językiem angielskim, w którego znajomości i stosowaniu osiągnął pełną biegłość zawodową, wykorzystywaną przy sporządzaniu, opiniowaniu i negocjowaniu umów, aktów założycielskich czy przygotowywanych opinii prawnych. Znajomość terminologii prawniczej potwierdził natomiast certyfikatem TOLES.

Kontakt:

  • kom. + 48 605 403 788
  • e-mail: tomasz.babinski@ kancelaria-intesa.pl

Skontaktuj się z nami

Twoje imię (wymagane)

Twój email (wymagane)

Temat

Twoja wiadomość